Tým DBM

Tomáš Jelínek

Executive Director / Public Affairs Director

pracuje v agentuře DBM od září roku 2005 na pozici Senior Public Affairs Consultant.

Před nástupem působil ve státní správě a neziskovém sektoru. V letech 1996 až 2001 pracoval v Kanceláři prezidenta republiky, kde zodpovídal především za ekonomickou agendu prezidenta Václava Havla. Byl např. spoluorganizátorem setkání představitelů WBG/IMF s nevládními organizacemi na Pražském hradě v roce 2000. Zabýval se též problematikou odškodnění obětí nacismu. Zastupoval Českou republiku u International Commission for Holocaust Era Insurance Claims vedené Lawrencem Eagleburgem a byl součástí odborného týmu při jednání o odškodnění obětí nucené a otrocké práce. Předtím působil rok na Ministerstvu hospodářství jako poradce ministra Karla Dyby.

Od roku 1998 do současnosti je aktivní i v neziskovém sektoru, kde vykonával různé funkce. V současnosti je předsedou výboru Institutu pro sociální a ekonomické analýzy.

V roce 1992 absolvoval stavební fakultu ČVUT v Praze. Potom se věnoval postgraduálnímu studiu v programu teoretické ekonomie v Center for Economic Research and Graduate Education při Karlově univerzitě, které v roce 1995 zakončil pouze složením rigorózních zkoušek. V roce 1999 získal stipendium na Pew Economic Freedom Fellows Program, který organizovala School of Foreign Service na Georgetown University v USA. Absolvoval studijní stáže ve Francii a Spojených státech (World Bank a Labor Department).

Hovoří plynně anglicky.

Tisková verze


Michal Donath
Managing Director

Gabriela Adámková
Consumer Relations Consultant

Klára Donathová
Digital Communications Manager

Tomáš Jelínek
Executive Director / Public Affairs Director

Simona Kopová
Media Relations Director

Karla Krejčí
Business Development Director

Jan Laštovička
Externí kreativní konzultant

Monika Nováčková
Consumer Relations Consultant

Ilona Pestrová
Consumer Relations Consultant

Josef Průša
Chief Information Officer

Lenka Štěpanyová
Consumer Relations Consultant


Real Time Web Analytics