Přehled realizovaných projektů

The Bell School - Emil: Dětský vzdělávací projekt „Dobrodružství Holuba Emila“

Rok realizace: 2008

The Bell School, přední mezinárodní jazyková škola zaměřená na kvalitní výuku angličtiny, se v roce 2008 rozhodla rozšířit nabídku kurzů pro děti. Chtěla tak upozornit na to, že její certifikované programy nejsou určeny zdaleka jen dospělým.

 

Za optimální komunikační strategii, která by zajímavým způsobem přímo oslovila děti i jejich rodiče, DBM zvolilo původní komiksový seriál v anglickém jazyce otištěný ve dvou oblíbených dětských časopisech. Hlavním hrdinou komiks nazvaného ‘Dobrodružství Holuba Emila’ je jmenovec známého českého cestovatele. Holub Emil – stejně jako kdysi jeho lidský předchůdce Emil Holub – cestuje po světě a při svých dobrodružstvích se dorozumívá anglicky.

 

 

Ve druhé polovině roku 2008 vyšlo celkem šest dílů tohoto komiksu v časopisech Mateřídouška, jednom z nejoblíbenějších dětských měsíčníků, a v anglicky psaném Sunny speaks English, jenž dětem přibližuje právě tento cizí jazyk. Každý díl komiksu obsahoval také soutěžní otázku na procvičení angličtiny, jména výherců pak byla zveřejněna na webových stránkách The Bell School, www.bellschool.cz.

 

V roce 2009 agentura příběhy doplnila o úkoly pro čtenáře a sestavila z nich pracovní sešit určený k použití při výuce anlgičtiny v mateřských a základních školách. Pracovní sešit můžete prolistovat zde>>.

 

S anglickým vzdělávacím projektem pro děti a mládež „Dobrodružství Holuba Emila“ uspěla agentura DBM hned ve dvou velmi prestižních mezinárodních PR soutěžích. Původní komiksový projekt realizovaný pro jazykovou školu The Bell School v době od července 2008 do března 2009 byl nejprve nominován na SABRE Awards 2008 (Superior Achievement in Branding and Reputation) v kategorii nejlepších východoevropských projektů. O rok později se potom stal finalistou European Excellence Awards 2009 v kategorii národních PR projektů realizovaných v Maďarsku, České republice a na Slovensku.

Za kreativní pojetí, nápad, vtip i obchodní přínos získal projekt v roce 2009 rovněž Bell Quality and Innovation Award, nejvyšší firemní ocenění mezinárodní sítě britských jazykových škol Bell International. Česká pobočka The Bell School s ním uspěla v konkurenci 38 jazykových škol z 16 zemí, a Dobrodružství Holuba Emila se tak stalo prvním českým projektem, který byl za tříletou historii této prestižní soutěže oceněn.

 

Příběhy ve formátu PDF:

 

Kontakt: Karla Krejčí

Tisková verze

Real Time Web Analytics